POBJEDA TESLIĆKIH KOŠARKAŠA 82:78

0
1091

(07.10.2015. SUBOTA) – Seniorski tim KK “TESLIĆ”  je u okviru 2. kola  Prve lige RS gostovao u Istočnom Sarajevu kod ekipe OKK “SLAVIJA 1996” i ostvario veoma važnu pobjedu.

Utakmica je na samom početku pokazala loš start naših košarkaša koji u prvih 10 minuta  postižu svega 11 poena. U 2/4 naši košarkaši su ušli sa dosta ambicija te na odmor odlaze sa zaostatkom od svega  3 poena.

Treća četvrtina je bila ključna  i u njoj naši košarkaši pokazuju koliko mogu biti dobar protivnik. Naime, sredinom poslednjeg perioda teslićani su već bili na plus 12 poena.

Kada se činilo da će utakmica biti rutinski rješena, u poslednjih 5 minuta dešavaju se stvari koje bi se mogle svrstati u rubriku vjerovali ili ne! Samo u nekoliko napada 4 igrača Teslića (3 iz startnih 5) dobijaju expresno po 5 ličnih grešaka, ali igrači Slavije to nisu iskoristili i na kraju teslićani ipak ostvaruju pobjedu rezultatom 82:78.

Naredno kolo teslićani dočekuju  ekipu Prijedora koja je jedan od glavnih kandidata za ulazak u playoff.