PORAZ “MINERALA” OD FK “LAKTAŠI”

0
1230

Laktaši – Mineral 2:0 (1:0)

Laktaši su danas na domaćem terenu osvojili tri dragocjena boda u utakmici 16. kola protiv konkurenta za opstanak u ligi, ekipe Minerala. Domaći navijači nisu bili ni raspakovali kesice kikirikija a već je viđena prva prilika za Laktaše. Nakon sjajnog prodora i centaršuta Bojana Milinovića u 3. minuti, probao je Uroš Stamenković, ali njegov šut dobro brani golman gostiju Jasmin Omerović.

U 12. minuti jedna neoprezna reakcija mogla je koštati Laktaše gola, ali na sreću čuvar mreže plavih Jovan Kutić, panterskom reakcijom je spriječio hladan tuš. Samo minut kasnije, u šansi je opet Stamenković i opet ništa. Igrao se 38. minut kada Stamenković sam uzima loptu i sa ivice 16-erca šalje hirurški precizan udarac u kontra ugao i dovodi domaće u vođstvo od 1:0. Za novo slavlje navijača i saigrača pobrinuo se Srđan Glišić golom u 58. minuti susreta, nakon asistencije Bojana Milinovića. U 66. minuti u igru je ušao Zlatko Matić i pritom zaradio velike ovacije prisutnih na stadionu. Podsjetimo, Matić je zbog povrede pauzirao mjesec dana. Do kraja susreta nije više bilo ozbiljnijih pokušaja ni sa jedne strane. Najbolji pojedinac u redovima Laktaša danas je bio Bojan Trninić, koji je odradio maestralan posao u zadnjoj liniji. U narednom kolu, Mineral će dočekati Omarsku dok će Laktaši u Kozarskoj Dubici igrati protiv Borca.

LAKTAŠI: Kutić, Vrhovac, Trninić, Bursać, Bajić, Savić, Glišić (66’ Matić), Keleman Boban, Keleman Branko, Milinović (80’ Lekić), Stamenković. Trener: Miodrag Petković

MINERAL: Omerović, Goranović, Jelić (72’ Emrah), Pavlović (66’ Kopić), Petrović, Gačić, Vučić, Jović, Tomić, Popović, Jotanović. Trener: Zoran Dujaković