ПОБЈЕДА МИНЕРАЛА У ДУЕЛУ СА ЕКИПОМ ИЗ ТЕШАЊКЕ

0
2122

Након ремија и пораза, фудбалери Минерала остварили су и прву побједу на припремама пред наставак сезоне. Наш тим је био бољи од Федералног друголигаша, екипе Побједе из Тешањке резултатом 2:1. Доминантно је наш тим одиграо цијели сусрет и потпуно заслужено остварио прву побједу ове године.

У првом полувремену треба издвојити одличне ударце Д.Јелића и В.Павловића, али је њихове покушаје одбранио гостујући голман.

Друго полувријеме је било динамично као и прво, али смо за разлику од првог видјели голове.

Гости први долазе у вођство , када поклон П.Долића пред голом Омеровића користи гостујући играч за 0:1.

Седам минута послије, сјајним ударцем са 20 метара, Раде Поповић враћа ствари на почетак, 1:1. Наставио је наш тим са притиском, највећу прилику је имао Ковачевић, али је његов ударац зауставила пречка. Ипак, пет минута прије краја утакмице, Поповић својим другим голом доноси побједу нашем тиму. Ово је био трећи гол Раде Поповића на овим припремама.

Генералну пробу пред почетак првенства наши играчи ће имати наредне суботе против екипе Рудара из Станара.

ФК ”Минерал”- НК ”Побједа” Тешањка 2:1