7 MEADALJA ZA TESLIĆKE ŠAHISTE

0
1215

Na 23. kadetskom i omladinskom prvenstvu Republike Srpske održanom u Banji Dvorovi kod Bijeljine od 15. do 17. aprila 2016. godine,  najuspješniji su bili mladi šahisti šah kluba ,,Mladost” iz Teslića, popularno nazvani ,,Crveni Kmeri”, sa osvojenih sedam medalja, 3 zlatne, 2 srebrene i 2 bronzane!

Zlatne medalje osvojili su Maša Babić, u konkurenciji kadetkinja do 8 godina starosti, Stefan Jotanović, kadeti do 16 godina i Milanka Tomić, omladinke do 20 godina. Srebrene medalje osvojili su Milana Babić, kadetkinje do 8 godina i Nikola Gajić, kadeti do 12 godina. Bronzane medalje osvojili su Simo Todorović, kadeti do 12 godina i Vladanka Tomić, kadetkinje do 16 godina. U konkurenciji kadeta do 12 godina Miloš Djukarić je zauzeo 4. mjesto čime je obezbijedio plasman na Prvenstvo BiH, kao i svi osvajaci medalja. U konkurenciji kadeta do 12 godina Nemanja Aleksić, inače bivši kadetski šampion, zauzeo je skromno 8. mjesto, a u istoj grupi Djurić Boro, kojem je ovo prvo takmičenje ove vrste, zauzeo je 25. mjesto.