Hrvati svrgnuli Srbiju sa svetskog trona, malo je jedan fenomenalni Prlainović, sa Grcima za bronzu 27 juli, 20170

0
1067
foto/REUTERS

Delfini prepustili svetski tron posle uzbudljivog i dramatičnog polufinala sa Šahovničarima

[box type=”shadow” ]Srbija – Hrvatska 11:12 (1:1, 4:4, 4:4, 2:3) Budimpešta – Bazen: Alfred Hajoš. Gledalaca: 8.500. Sudije: Stiven Rotsart (SAD) i Adrian Aleksandresku (Rumunija). Isključenja: Srbija 15, Hrvatska 14. Igrač više: Srbija 11 (6), Hrvatska 12 (8). Dva igrača više: Hrvatska 1 (0). Tri igrača više: Srbija 1 (1). Crveni karton: trener Uroš Stevanović (Srbija) na kraju treće četvrtine. Peterci: Hrvatska 1 (1). SRBIJA: G. Pijetlović (3 odbrane), Mandić 1, V. Rašović, Ranđelović 1, Ćuk, D. Pijetlović 2, Ubović, Aleksić, Jakšić, Filipović, Prlainović 6, S. Mitrović 1, B. Mitrović (3 odbrane). Selektor: Dejan Savić. HRVATSKA: Bijač (9 odbrana), Macan, Fatović, Lončar 2, Joković 3 (1), Buljubašić, Vukićević 2, Bušlje 2, Sukno 3, Krapić, Šetka, Garsija Gadea, Marcelić. Selektor: Ivica Tucak.[/box]

U polufinalu Svetskog prvenstva u Budimpešti okršaj olimpijskih šampiona i vicešampiona.

Na prvi gol čekalo se skoro pet minuta dok prvog igrača više za tim Dejana Savića nije iskoristio Andrija Prlainović – 1:0.

Pre toga Hrvati nisu pogodili ni sa dva igrača više. Ipak, do prvog gola došli su sa igračem više u bukvalnoj poslednjoj sekundi prve četvrtine, pogodio je Sukno – 1:1.

Tek što je počeo drugi kvartal igrač više i novi gol Prlainovića – 2:1.

Ubrzo smo imali i tri igrača više, pogodio je tada Stefan Mitrović – 3:1.

Naredni napad, odlična akcija preko sidra, Lončar je pogodio šraubom – 3:2.

Bušlje je dva napada kasnije sa osam metara pogodio rašlje – 3:3.

Mogli su Hrvati i da povedu, ali su napravili faul u napadu, a u kontri igrač više za naš tim i opet Prlainović sa sredine – 4:3.

Pijetlović je potom dobio odličnu loptu na sidro, ostao je sam, ali je Bijač bio bolji u duelu.

Kad mi nismo poveli Hrvati su izjednačili, Sukno je bio neumoljiv sa igračem više – 4:4.

Ipak, na drugoj strani odmah je Pijetlović iznudio igrača više, a onda ga realizovao – 5:4.

U prvom kvartalu smo gol primili u poslednjoj sekundi, a u drugom dve sekunde pre kraja, lob sa igračem više Bušljea – 5:5.

U trećem kvartalu imali su Hrvati nekoliko prilika da povedu, a kad nisu uspeli iskoristili su to naši, igrač više i sa sidra je opet bio siguran Pijetović – 6:5.

Neizvesnost je nastavljena. Na drugoj strani igrač više i Sukno je siguran po treći put – 6:6.

Opet su Hrvati mogli da povedu, ali su napravili faul u napadu. Na drugoj strani igrač više za Srbiju, i opet sjajna realizacija, osatao je sam Ranđelović na sidru za lak mat – 7:6.

Ali, Ranđelović je potom isključen pred svojim golom, a Joković je bio siguran sa igračem više sa desne strane – 7:7.

A, onda ponovo sjajni Prlainović, dobio je loptu na sidru što mu nije svojstveno i pogodio šraubom – 8:7.

No, na drugoj strani zna se, opet gol, sa igračem više siguran Vukićević – 8:8.

Ubrzo je Pijetlović isključen zbog udaranja rivala, ali opet su Hrvati omanuli, a onda u kontri sa više od deset metara Prlainović sjajno – 9:8.

Ali, onda kao po obrascu primamo gol sekundu pre kraja perioda. Usledila su dva faula pred našim golom, sudije su Hrvatima dale peterac. Pogodio je Maro Joković – 9:9. U poslednji kvartal se ušlo “od početka”.

Tada je naš selektor zamenio golmane. Usledila je polukontra Hrvata 6 na 5, kasnio je naš igrač, ali nisu uspeli rivali da povedu, a onda naša kontra, Prlainović jedan na jedan sa Bijačem i mat – 10:9.

Ipak, na drugoj strani brzo se na sidru otkrio Lončar i pogodio – 10:10.

U našem napadu igrač više, sjajna prilika, ali Mitroviću sa dva metra brani Bijač.

A, onda su Hrvati pet minuta pre kraja prvi put poveli, Vukićević je pogodio sa igračem više – 10:11.

Mi svog igrača više nismo realizovali, nisu ni Hrvati napad, a onda je sa osam metara odapeo bolesni i povređeni Mandić i pocepao mrežu u besu – 11:11.

Ali, ponovo je isključen Ranđelović, a pogodio je Joković – 11:12.

Usledilo je nekoliko napada bez realizacije na obe strane i ušlo se u poslednji minut.

U poslednjem napadu imali smo igrača više, ali je Bijač odbranio dalekometni šut Prlainovića.

Srbija je svrgnuta sa svetskog trona, u subotu se sa Grčkom bori za bronzanu medalju u 15 časova.