Mineral savladao Naša krila iz Kostajnice

0
1226

Fudbaleri Minerala savladali su Naša krila iz Kostajnice rezultatom 2:0 u okviru 15.kola Regionalne lige Centar.

Po sunčanom vremenu na Banji Vrućici, naš tim je odigrao dobru utakmicu i zasluženo upisao novu pobjedu.

Sredinom prvog poluvremena Mineral je došao u vođstvo, tačnije u 21.minuti Danijel Čović odlično je šutirao sa preko 20 metara, a katastrofalno je reagovao golman gostiju Žilić uz čiju pomoć je lopta završila u golu. To je bio četvrti ovosezonski gol Čovića.

Dvije minute prije kraja poluvremena, Mladen Jelić je pokupio odbijanac i sa nekih desetak metara matirao Žilića za svoj šesti ovosezonski pogodak.

U drugom poluvremenu, nekoliko kolosalnih prilika imali su gosti iz Kostajnice, ali ih je sjajno zaustavljao mladi Selimanović.

Ovom pobjedom Mineral je došao na sedmo mjesto sa 19 bodova, dok su gosti ostali na trećem mjestu sa 26 bodova.

U narednom kolu Mineral gostuje u Donjem Pridjelu, dok Kostajnica dočekuje Vučijak.