Medalje za šahiste ŠK”Mladost” Teslić

0
1066

Na  17. Kadetskom i omladinskom prvenstvu BiH održanom u Banji Vrućici koje je juče završeno, mladi šahisti Šahovskog kluba ,,Mladost” iz Teslića osvojili su pet medalja i to 2 zlatne, 2 srebrne i 1 bronzanu!

U grupi kadetkinja do 8 godina starosti 1. mjesto i zlatnu medalju osvojila je Milana Babić, a 2. mjesto u istoj grupi i srebrnu medalju osvojila je njena sestra bliznakinja Maša Babić.

U grupi kadetkinja do 16 godina Vladanka Tomić osvojila je 2. mjesto i srebrnu medalju, a njena sestra Milanka Tomić osvojila je 1. mjesto i zlatnu medalju u konkurenciji omladinki do 20 godina.

U grupi kadeta do 16. godina Stefan Jotanović osvojio je 3. mjesto i bronzanu medalju. Svi prvoplasirani i drugoplasirani u svim konkurencijama izborili su plasman na svjetsko odnosno evropsko prvenstvo koja se održavaju u Gruziji odnosno Češkoj.