ВАТЕРПОЛО СПЕКТАКЛ У БАЊАЛУЦИ-ЦРНА ГОРА ПОБИЈЕДИЛА СРБИЈУ

0
2123
FOTO TESLIC ONLINE

Ватерполо репрезентација  Црне Горе савладала је Србију 15:13(10:10) након извођења петераца у шестом колу Свјетске лиге.

Највећи спортски догађај ове године у Републици Српској одигран је на препуном  Градском олимпијском базену у Бањалуци. Иако је сусрет био без резултатског значаја и поред тога што екипе нису дошле у најјачим саставима, виђена сјајна ватерполо представа у којој је публика могла да ужива. Била је ово реприза финала Европског првенства у Београду, одиграног у јануару у којој су се ватерполисти Србије ”окитили” златном медаљом.

Прва четвртина завршена је неријешеним резултатом. Србија је повела голом Филиповића, да би сјајним ударцем из даљине Ивовића Црна Гора изједначила. Филиповић је лоб ударцем савладао Шћепановића за 2:1, да би Драшко Бргуљан искористио играча више и поравнао резултат. Прво вођство ”ајкулама” донио је Ивовић из петерца, али је посљедњим секундама четвртине Страхиња Рашовић вратио меч на почетак.

Други период је припао данашњим гостима, репрезентацији Црне Горе. Нови петерац је искористи Дарко Бргуљан за 3:4, али му се Филиповић реванширао на исти начин за 4:4. Тада Црногорци праве серију од ”2:0” и головима Ивовића и Видовића долазе до предности од 6:4. Пред крај полувремена својим четвртим голом данашњи капитен Филиповић смањује на 6:5.

Трећу четвртину боље отварају изабраници Дејана Савића и серијом од ”3:0” головима Драшовића, Ћука и Пијетловића одлазе на ”+2”. Резултат је смањио Ђурђић те се у посљедњих осам минута отишло са резултатом 8:7 за Србију.

Посљедња четвртина играла се ”гол за гол”, изабраници Владимира Гојковића изједначили су трећим голом Дарка Бргуљана. Нову предност Србији је донио Пијетловић, да би на 9:9 изједначио Вукчевић. Прлаиновић је погодио за 10:9, али сјајни Ивовић враћа утакмицу у егал. Имали су играчи Србије напад за побједу, али га нису добро реализовали и приступило се извођењу петераца. Кључни тренутак се десио у трећој серији када је Шћепановић одбранио ударац Ћуку. Сигурни за Црну Гору су били Ивовић, Пасковић, Вукчевић, Ђурђић и Бргуљан, док су  за Србију погодили Филиповић, Прлаиновић и Рашовић.

И поред овог пораза ватерполисти Србије су се пласирали на заврши турнир Свјетске лиге. Иначе, ово је први пораз ватерполо репрезентације Србије након више од двије године.

Публика је аплаузом поздравила обе екипе и зажелила им срећу на предстојећим Олимпијским играма.

Србија- Црна Гора 13:15(3:3, 2:3,3:1, 2:3, 3:5)