PROLETER PRIZEMLJIO LIDERA!

0
1144

Lider je zaustavljen u Tesliću! Derbi drugoligaškog Zapada između Proletera i Omarske sasvim zasluženo je na kraju otišao na stranu domaćina, koji je ovim trijumfom dodatno zakomlikovao stanje na tabeli, ali i povećao svoje šanse za visokim plasmanom. S druge strane ovo je drugi poraz tima Milenka Vulete, uz možda i najlošiju partiju u tekućem šampionatu.

Proleter je u vodstvo došao u 18.minutu poslije lijepe akcije u kojoj je učestvovao  cijeli vezni red domaćina. Brzim protokom lopte sa desne strane preko sredine do asistenta Devušića koji je prizemnim centaršutom asistirao strijelcu Paniću. Drugi gol domaćin je postigao u finišu meča, i to sa 11 metara, a strijelc je bio Jokić. Prije toga pogotka, ali i poslije viđena su još dva kaznena udarca, po jedan na obje strane, ali gola nije bilo!  U 90. minutu  nakon sjajno istrčane kontre Panića, Miladić postavlja konačan rezultat Proleter – Omarska 3:0.

PROLETER – OMARSKA 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Panić (18), 2:0 Jokić (82 penal), 3:0 Miladić (90). Stadion: Radolinka. Gledalaca: 200. Sudija: Slađan Lazarević (Petrovo). Pomoćnici: Darko Vukojević i Aleksandar Šarčević (oba iz Doboja). Delegat: Goran Balaban (Banjaluka). Žuti kartoni: Jokić, Lukić, Hindija, Radonjić (Proleter), Grahovac, Krecelj, Zdjelar, Malešević (Omarska). Crveni kartoni: Dragan Arsenović (Proleter) u 71. minutu, Anando Krecelj (Omarska) u 79. minutu.

Proleter: Đurić, Limić, Jokić, Arsenović, Devušić, V. Marković (od 74. Miladić), Panić, Hindija, N. Marković (od 59. Radonjić), Lukić, Nikolić.

Omarska: Begović, D. Romanić (od 58. Hrvaćanin), N. Nišević, Zdjelar (od 90. Višić), B. Romanić, D. Nišević, Panić, Krecelj, Grahovac, Anđić, Jaćimović (od 73. Malešević).