Trijumf Sloge nad Proleterom

0
1080

U prijatnoj atmosferi pred oko 900 gledalaca Sloga je u komšijskom derbiju savladala Proleter iz Teslića 3:1. Sloga je bila mnogo bolji protivnik i zasluženo je slavila na krilima svojih navijača.

Već u ranoj fazi meča, u 8. minutu, Sloga dolazi u vođstvo. Na odličan centaršut od strane Bećarevića izvrsno reaguje Jovo Lukić i glavom pogađa mrežu gostiju za 1:0. U poslednjem trnutku prvog dela beležimno dobar šut gostiju koji oodlazi pokraj stative gola Milkanovića.

Kao što su počeli i prvo poluvreme Dobojlije su isto nastavile i u drugom. U 48.minutu po strani je odlično prošao Jovo Lukić, zavrnuo loptu u peterac gde odlično reaguje Harun Jupić i povećava vođstvo svog tima na 2:0. Pet minuta kasnije nespretna reakcija Blagojevića u kaznenom prostoru kada je igrao rukom pa je sudija pokazao na belu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca u 53. minutu bio je Vladimir Marković za 2:1. Igrao se 59.minut kada je Borislav Lukić vešto izbegao ofsajd zamku dodao je loptu do svog prezimenjaka Jove koji postiže svoj drugi gol na utakmici za veliku radost domaćih navijača 3:1. U poslednjem sekundu meča odlučan udarac Duška Bećarevića završava na stativi.

SLOGA (D) – PROLETER 3:1 (1:0)

Strelci: 1:0 J.Lukić u 8, 2:0 Jupić u 48, 2:1 V.Marković u 53 (iz jedanaesterca), 3:1 J.Lukić u 59.minutu. Stadion: Luke. Gledalaca: 900. Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac) 7. Pomoćnici: Igor Simić (Modriča) i Milenko Mišić (Sarajevo). Žuti kartoni: Simić, Janković, Blagojević, Todić (Sloga), Arsenović, Miladić (Proleter).

SLOGA (D): Milkanović 7, Janković 7 (od 79. Halilović -), D.Vuković 7, Radovanović 7, Simić 7 (od 46. Gavrić 7), J.Lukić 8 (od 79. Todić -), Bećarević 7,5, B.Lukić 7. Hadžikadunić 7, Jupić 7. Trener: Mitar Lukić.

PROLETER: Trifunović 6, Popović 5,5, Limić 5,5 (od 68. Osmić -), Jokić 5,5, Arsenović 6, Devušić 6 (od 68. Frljak -), V.Marković 6, N.Panić 5,5, Hindija 5,5, N.Marković 5,5 (od 68. Miladić -), Lukić 5,5. Trener: Mile Lazarević.

Igrač utakmice: Jovo Lukić (Sloga).