Test uspješan: FK Mineral savlado FK Pridjel

0
1418

U posljednjoj provjeri pred početak šampionata fudbaleri Minerala savladali su kao gosti ekipu Pridjela sa 2:0. Naš tim je kontrolisao susret od početka do kraja i zasluženo zabilježio trijumf. Na ovom susretu Mineral je igrao bez D.Popovića, M.Popovića, I.Jelića i Gačića-
U 22. Kovačević je šutirao sa 10 metara ali je golman gostiju odbranio. Pet minuta poslije, Jelić se našao prilici nakon asistencije Čovića ali nije uspio savladati domaćeg čuvara mreže. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0.
U drugom poluvremenu trener je Jelić pružio je priliku i ostalim igračima.
U osmoj minuti drugog poluvremena, Jović probija po desnoj strani, centrira u kazneni prostor , tamo se nalazi D.Čović koji rutinski pogađa za 1:0.
Na ovom susretu debitovali Đukarić i Subotić, a upravo Đukarić zaslužan za drugi gol.
U 65.minuti Đukarić sjajnim centar-šutem pronalazi D.Čovića ,a on se ponovo dobro snalazi i postiže svoj drugi gol za 2:0. Poslije je imao još jednu identičnu priliku ali nije pogodio.
Prvenstvo u Regionalnoj ligi ”Centar” počinje za 2 dana a naš tim gostuje u Brodu.
OFK ”Pridjel”-FK ”Mineral” 0:2