Naslovna BiH Iznenađenje u Foči

Iznenađenje u Foči

0
1258

Fudbaleri Proletera su napravili iznenađenje i odnijeli kompletan plijen iz Foče. Ovom pobjedom Teslićani su produžili nadu u borbi za opstanak, dok su se ambicije igrača Sutjeske o eventualnoj borbi za najviši plasman rasprsnule kao mjehur od sapunice. Bilo je ovo najslabije izdanje Fočaka u tekućem šampionatu, pa zato i ne treba da čudi pomalo nočekivani trijumf prosječne ekipe iz Teslića. Nakon što je domaći tim dobro otvorio utakmicu i napravio par povoljnih prilika, ipak gosti stižu do vođstva u 17. minutu. Nakon dobre akcije Mahmutović se našao oči u oči sa golmanom domaćeg tima Petrovićem i poslao loptu u nebranjeni dio mreže Sutjeske. Taslićani su udvostručili prednost na isteku prvog dijela utakmice. Igrao se 45. minut kada je Proleter izveo brz kontranapad, a Mahmutović ponovo bio strijelac. Drugo poluvrijeme proteklo je u jalovoj inicijativi domaćeg tima koji je uspio samo da ublaži poraz u 76. minutu, a strijelac je nakon jedne gužve u kaznenom prostoru gostiju bio Đoković.

Sutjeska – Proleter 1:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Mahmutović u 17.; 0:2 Mahmutović u 45.; 1:2 Đoković u 76. min. Gradski stadion. Gledalaca: 200. Sudija: Dalibor Vidaković (Zvornik) 7. Žuti Kartoni: Rašević, Filipović (Sutjeska); Mijajlović, N.Popović (Proleter).

Sutjeska: Petrović 5,5,Filipović 5,5,Mrgud 5(R.Radović 5,5)Božović 6, Rašević 5,5,Đoković 6,Mojović 5(N.Drakul 5,5)D.Drakul 5,5,Kovač 5,5,Danilović 5,5,Guzina 5.5.

Proleter: Matović 7,N.Popović 6,5,G.Popović 7,Arsenović 7,Alčić 6,5, (Radonjić -)Panić 7,Mahmutović 7,5(Mladić-)Gavrić 6,5,Ignjić 6,5, Osmić 6,5(Galamić-)Mijaijlović 6,5.

Igrač utakmice: Selmir Mahmutović (Proleter)

Autor: S.Vukašinović