FK Mineral pokazao odlučnost…

0
1531

MINERAL SJAJAN U STARTU!!!

FK Mineral slavio je sa 2:1 protiv FK Borca (K. Dubica) u prvoj utakmici Druge lige  RS grupa Zapad. Fudbaleri Minerala pokazali su odlučnost na terenu, te im se to vratilo pobjedom. Iako je bilo dosta promašenih šansi, fudbaleri sa Banje Vrućice upisali su svoju prvu pobjedu u Drugoj ligi.

Prvo poluvrijeme vidjeli smo apsolutnu dominaciju  ekipe sa Banje Vrućice, i da su u završnici bili spretniji na poluvrijeme bi otišli sa četiri ili pet golova prednosti.

15. minuta: dvije sjajne šanse Simića , a potom i Stojanovića odlaze pored gola.
20.minuta: šut Gačića, brani Krivdić
22.minuta: šut Simića brani gostujući čuvar mreže.
31.minuta zbog povrede teren napušta mladi Jotanović , a u igru ulazi Vučić.
I već u prvom dodiru s loptu , Vučić izlazi sam ispred Krivdića, ali šutira pravo u njega. Ne dugo zatim Milojević se nalazi u odličnoj prilizi ali ponovo bez uspješne realizacije.

41.minuta: Kada su svi očekivali da će se na odmor otići bez golova, tako nije mislio Vučić. Centar-šut Stojanovića sa sredine terena nalazi Vučića, golman gostiju krenuo pa stao, što sjajno koristi Vučić lobuje ga glavom za 1:0. Potpuno zasluženo je tim sa Banje Vrućice otišao na odmor sa prednošću.

Drugo poluvrijeme viđena je borbena utakmica, sa nekoliko oštrih prekršaja pa je glavni arbitar Malić imao dosta posla, podijelio je čak osam žutih kartona od čega pet našim igračima a tri gostima.
I drugi period utakmice obilježio je Mineral. Sa manje prilika nego u prvom dijelu.

70.minuta: Lopta je upućena Vučiću, ali protivnički igrač ispred njega reaguje, ali samo dodaje do Stojanovića, koji se nalazi sam ispred Krivdića i rutinski u svom stilu ga matira za 2:0.

90.minuta: Gosti uspjevaju postići počasni gol, pogodio je Pralica za konačnih 2:1
Sjajan utisak je ostavila domaća ekipa na današnjem susretu. Momci su ”ostavili srce na terenu”. Samo im još jednom možemo čestitati na dobroj utakmici i poželiti mnogo sreće u nastavku takmičenja.

U sljedećem kolu naš tim gostuju u Doboju kod Sloge.

DSC_0959

FK ”Mineral”- FK ”Borac” Kozarska Dubica 2:1
1:0 Dragan Vučić 41’
2:0 Željko Stojanović 70’
2:1 Predrag Pralica 90’
Igrali:
Mineral: Bajbić, D,Popović, Goranović, Jovičić, G.Prodić, Jotanović(od 31’ Vučić), Milojević( od 77’ S.Prodić), Simić, M.Popović, Stojanović, Gačić( od 90’ Kovačević)
trener: Dujaković Zoran
Borac(KD): Krivdić, Dalić, Radaković, Kondić, Burazor, Miodragović, Bakić, Marinović, Đurašinović, Reljić, Adžić
još su igrali: Kušmić, Pekić, Pralica
trener: Knežević Željko
žuti kartoni: Goranović, Jovičić, G.Prodić, Simić, M.Popović(Mineral), Burazor, Reljić, Pralica( Borac)

Ažurirano: 17.08.2014 u 22:15
Bd

1. Župa Superpetrol (Milosavci)  3

2. Borac (Šamac)                                3
3. Mineral (Banja Vrućica)             3